Okullar Ne Zaman Açılıyor 2020

Okullar Ne Zaman Açılıyor 2020

2020 yılına pek şanslı giremesek de gençler ve çocuklar biraz da olsa yarı yıl tatilinde (15 tatilde) dinlenmiş oldu. Okullar 3 Şubat 2020 Pazartesi günü açılacak ve 2. dönem başlamış olacak.

Okullar ne zaman açılıyor?

Okullar Ne Zaman Açılacak 2020

Okullar ne zaman açılacak sorusuna cevap olarak; 17 Ocak 2020 Cuma günü başlayan yarı yıl tatili 2 Şubat 2020 tarihinde son bulacak ve 3 Şubat 2020 Pazartesi günü resmi olarak okullar açılmış olacak.

2. Dönem Ne Zaman Bitecek?

2. dönem ne zaman bitecek sorusuna cevaben; 3 Şubat 2020 Pazartesi başlayacak olan 2. eğitim dönemi, 19 Haziran 2020 Cuma günü bitecek ve yaz tatili toplamda 11 hafta sürecek.

Okullar Ne Zaman Kapanacak 2020

3 Şubat 2020 tarihi ile başlayacak olan 2. eğitim yılı, 11 haftalık bir süreçten sonra 19 Haziran 2020 Cuma tarihine kadar devam edecek. Bu süreçte çocuklarımızı, yorucu bir eğitim dönemi beklese de yaz tatili ile keyifleri yerine gelecektir.

Tatil Tavsiyeleri

Eğitim uzmanları, tatillerde çocuklarınıza fazla yüklenmemeniz gerektiğini tavsiye etmektedir. Eğitim süresince, sınavlar ödevler derken bunalan çocuklarımızın tatile ihtiyacı çok fazladır. Milli eğitim bakanlığı bu konuda öğretmenleri ödev vermemeleri gerektiği konusunda uyarmaktadır.

Çocuklarınızı Tatile Gezmeye Götürün

Okul tatillerinde, çocuklarınızın zihninin daha iyi çalışmasını açılmasını istiyorsanız, onları (eğer bütçeniz buna uygunsa) bol bol gezmeye götürün. Sinema etkinlikleri, doğa gezintileri, müzeler veya değişik yerler çocuklarınıza iyi gelecektir.

Tatillerde Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar oyunları belli bir süre için zihnin açılması konusunda etkilidir ama fazla oyun oynamak hem bağımlılık yapar hem de psikolojik rahatsızlıklar ve göz bozulmalarına neden olabilmektedir. Doktorlar, günde en fazla 2 saat oyun oynamaları taraftarı, 2 saatten fazla oyun oynamak sağlığa zararlı.

Eğitim ile ilgili Kaynaklar

Okullar Ne Zaman Açılacak Etiketler

Okullar ne zaman açılıyor, okullar ne zaman açılacak, yaz tatili ne zaman başlıyor, yaz tatili ne kadar sürecek, 15 tatil ne zaman bitiyor, 2020 2. dönem eğitim yılı, Tatillerde neler yapılır.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir